Jaké je to bydlet v maringotce, můžete zahlédnout v některých starších filmech, kupříkladu ve scéně z filmu „Křidýlko nebo stehýnko“, anebo v záběrech z českých filmů ze staveb městských sídlišť za socialismu. Krátkodobý pobyt tu může být romantický, dají se tím oživit pouťové střelnice, které by bez maringotek byly zcela nepochybně ochuzené, ovšem bydlet tu po celý rok nelze nikomu doporučit.
Sezónní mobilní domy se životu v maringotkách mohou podobat, i když jsou pochopitelně uvnitř lépe zařízené a komfortnější, ovšem jsou určené pouze pro přechodný pobyt v teplém ročním období, takže ideální třeba pro kempování v přírodě a pro rekreaci v chatové oblasti. Existují však i objekty vyšší kategorie, důkladně zateplené, prostornější a zjevně atraktivnější, než jsou lehká mobilní provizoria na podvozku.
Celoroční mobilní dřevostavba se stala jednou z variant řešení bytové otázky v dnešní složité a komplikované době, připomeňme si některé výhody, s nimiž můžete počítat:
Minimální nároky na údržbu – nemusíte stále něco rozebírat a natírat, údržba těchto objektů je jednoduchá, potvrdí vám to výrobce na informativní schůzce.
Úspora nákladů – také neradi vyhazujete peníze „oknem“ za zbytečné náklady? Tak tady je lze snížit na minimum díky vytápění dřevem či čistým propanem, fotovoltaice a solárním kolektorům na ohřívání vody, vlastní vrtané studni a septiku. Dejte sbohem dodavatelům energií a vysokým platbám.
Není to maringotka – stačí nahlédnout do galerie mobilních kolaudovatelných domů a prohlédnout si, např. typ Lavaro House Platinum 3, abyste měli představu o tom, jak to uvnitř vypadá, případně si můžete objednat osobní návštěvu vzorového objektu.
Bydlení ve svém a v přírodě – je obrovský rozdíl být stále „jednou nohou“ na ulici, což je případ pronajatých bytů, anebo bydlet ve vlastním a užívat dům podle svých představ. Mnozí z nás se dnes, mají-li tu možnost, obracejí více k přírodě a odchází z velkých měst na venkov, kde je klid a pohoda, a kde tamní prostředí přispívá k upevnění zdraví.